Pro2010 voittajat valittiin Helsingissä
31.01.2010 15:45
Aromi-lehti yhteistyökumppaneineen palkitsee vuosittain PRO-palkinnolla kollegojen, esimiesten ja alaisten suosittelemia alallaan ansioituneita ammattilaisia.
Tunnustuspalkinnot jaettiin nyt kahdeksannen kerran tyylikkäässä gaalassa Helsingissä ravintola Cirkuksessa. Jaana Pelkosen ja Risto Mikkolan juontamassa juhlassa kategorioita oli 11 ja voittajat edustivat laaja-alaisesti suomalaista hotelli-, ravintola- ja cateringalaa. Palkintoja jaettiin muun muassa baarimestari, ravintolan keittiömestari ja suurkeittiön kokki -sarjoissa.
Juhla huipentui aitoon ja kutkuttavaan jännitykseen, kun kunkin sarjan kolme finalistia astuivat vuorollaan lavalle, jossa voittajat julistettiin. Oscar-gaalaa mukailevassa tilaisuudessa jaettiin myös esikuvansa mukaiset pystit voittajille.
PRO-palkinnon tarkoituksena on paitsi kannustaa alalla jo työskenteleviä, myös nostaa horeca-alan arvostusta ja houkutella uusia työntekijöitä.
Katso kaikki voittajat ja juhlan tunnelmat osoitteessa www.aromilehti.fi.



