Kommentit
Asennevammainen toimittaja, löysi krapula-aamuna vanhan jutun ja tämä meni läpi päätoimittajan seulasta? Kaksi vuotta vanha juttu, mutta kun on kyseessä moottoripyörät, niin eikun otsikoihin. Vai kuinka?
Juu, ei muutakun kiinni vaan ja sakkoa perään, makso mitä makso... eiku?
Pyöräthän vaarantavat liikennettä, sen näkee videolta sokea apinakin. Kuitenkin, myös poliisiauton tekemät ohitukset kyseisellä videolla ovat vähintään yhtä vaarallisia.
Jos terveyskeskuslääkäri olettaa, että aseenkantoluvan omaava potilas voi olla vaarallinen ympäristölle hän tekee ilmoituksen poliisille, joka hakee aseet pois, siis olettaa.
Poliisivideossa oletukset olivat kaukana ja mikä olikaan tuomio.
Reilut sakot ja mopo ja munat valtiolle!
Onnettomuudet vähenisivät jokseenkin nollaan kappaleeseen, jos asennevammaiset ja muut sairaat poimittaisiin pois liikenteestä. Nyt kuitenkin kaahailu enemmän tai vähemmän on jokamiehen oikeus, joten näillä mennään.
Olipa tärkeätä nyt nostaa kaksi vuotta vanha video otsikoihin. Voisit copy pastettaa tän jutun talteen ensi kevättä varten.













