Pro2010 voittajat valittiin Helsingissä

Arkisto
Kommentoi
(00:00)

Aromi-lehti yhteistyökumppaneineen palkitsee vuosittain PRO-palkinnolla kollegojen, esimiesten ja alaisten suosittelemia alallaan ansioituneita ammattilaisia.

Tunnustuspalkinnot jaettiin nyt kahdeksannen kerran tyylikkäässä gaalassa Helsingissä ravintola Cirkuksessa. Jaana Pelkosen ja Risto Mikkolan juontamassa juhlassa kategorioita oli 11 ja voittajat edustivat laaja-alaisesti suomalaista hotelli-, ravintola- ja cateringalaa. Palkintoja jaettiin muun muassa baarimestari, ravintolan keittiömestari ja suurkeittiön kokki -sarjoissa.

Juhla huipentui aitoon ja kutkuttavaan jännitykseen, kun kunkin sarjan kolme finalistia astuivat vuorollaan lavalle, jossa voittajat julistettiin. Oscar-gaalaa mukailevassa tilaisuudessa jaettiin myös esikuvansa mukaiset pystit voittajille.

PRO-palkinnon tarkoituksena on paitsi kannustaa alalla jo työskenteleviä, myös nostaa horeca-alan arvostusta ja houkutella uusia työntekijöitä.

Katso kaikki voittajat ja juhlan tunnelmat osoitteessa www.aromilehti.fi.

toimitus

Kommentit

Osallistu keskusteluun

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.
  • Kirjoita rakentavasti, asiallisesti ja keskustelua edistävästi.
  • Älä esitä sukupuoleen, ikään, syntyperään, kieleen, uskontoon, vammaisuuteen tai henkilökohtaisiin ominaisuuksiin kohdistettuja asiattomuuksia.
  • Älä levitä huhuja tai valheita.
  • Käytä asiallista ja hyvää kieltä, älä kiroile.
  • Älä yllytä rikokseen tai väkivaltaan.
  • Älä laita viestiisi linkkejä laittomaan tai epäasialliseen materiaaliin.
  • Älä mainosta.
  • Älä käytä ylipitkiä lainauksia. Jos lainaat jotain toista kirjoittajaa tai sivustoa, mainitse lähde.