Suukopu päättyi nyrkkien heilutteluun

Paikalliset
Kommentoi

SIPOO | Ravintolaillanvietto kärjistyi pahoinpitelyksi nikkiläläisessä ravintolassa lauantaina aamuyöllä. Erimielisyydet saivat alkunsa, kun itäuusmaalainen ja keskiuusmaalainen mies olivat ravintolan tupakkatilassa. Hiukan yli kaksikymppinen mies oli kertomansa mukaan sanonut jotain yhdentekevää keskiuusmaalaiselle suunnilleen samanikäiselle miehelle, joka sanotusta asiasta hermostui ja löi kasvoihin.

Poliisi tarkasti miehen saaman lievän kasvovamman, mutta tekijää ei saatu kiinni paikan päältä, sillä lyöjä oli poistunut ennen poliisin paikalle tuloa.

toimitus

Kommentit

Osallistu keskusteluun

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.
  • Kirjoita rakentavasti, asiallisesti ja keskustelua edistävästi.
  • Älä esitä sukupuoleen, ikään, syntyperään, kieleen, uskontoon, vammaisuuteen tai henkilökohtaisiin ominaisuuksiin kohdistettuja asiattomuuksia.
  • Älä levitä huhuja tai valheita.
  • Käytä asiallista ja hyvää kieltä, älä kiroile.
  • Älä yllytä rikokseen tai väkivaltaan.
  • Älä laita viestiisi linkkejä laittomaan tai epäasialliseen materiaaliin.
  • Älä mainosta.
  • Älä käytä ylipitkiä lainauksia. Jos lainaat jotain toista kirjoittajaa tai sivustoa, mainitse lähde.