Muokkaa

Blue Ringsin SM-joukkueen kokoonpano kaudella 2017-18

Maalivahdit:

Ida Takala

Sannamari Räty

 

Kenttäpelaajat:

Netta Koskelainen C

Milja Veilo

Taru Heikkilä

Sanni Rask

Hanna Kinnula

Minna Seppälä A

Annamari Tuokko A

Katariina Nuttunen

Annika Haara

Jenna Vekkeli

Jonna Vähäkangas

Jenni Kauppinen

Sara Tissari

Robyn Gillespie

Valmentajat: Lasse Takala ja Rauno Haara

Huoltajat: Hannu Nuttunen ja Mika Koskelainen

Joukkueenjohtajat: Petri Veilo ja Sari Rask

Blue Rings

Blue Rings, tuttavallisemmin BR, on vuonna 2010 kolmen Keski-Uudenmaalaisen ringetteseuran Kerava Shakersin, Nurmijärvi Seven Ringettesin ja Tuusula Ringetten perustama ringetteseura, jossa on joukkueet B-nuorten SM-sarjaa pelaavasta joukkueesta naisten SM-joukkueeseen asti.
Teemme seuroina yhteistyötä pyrkimällä varmistamaan junioripelaajille laadukkaan ringetteharrastuksen sekä muodostamaan toimivat ja tavoitteelliset kilpailu- ja harrastejoukkueet. Pyrimme lisäämään harrastajien määrää Keski-Uudellamaalla ja tekemään lajia, jossa Suomi on monenkertainen maailmanmestari, vielä tunnetummaksi.

Kotipelimme ovat pääsääntöisesti Hyrylän jäähalllilla. Kaikki pelimme löydät https://ringette.torneopal.fi/
Kotisivumme löytyvät www.bluerings.net. Löydät seuramme ja joukkueemme myös Facebookista, Twitteristä ja Instagramista. 

Tule katsomaan, liity joukkoomme, seuraa meitä somessa ja tykkää meistä!