Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Oletko nähnyt tätä Mäntsälän Ohkolasta kadonnutta naista? – poliisi pyytää yleisön apua

Poliisi ja omaiset pyytävät havaintoja maanantaina Mäntsälän Ohkolasta puoliltapäivin kadonneesta 69-vuotiaasta naisesta, twiittaa Itä-Uudenmaan poliisi. Naisen epäillään lähteneen kävellen kotoaan.

Nainen on noin 165 senttiä pitkä ja katoamishetkellä hänellä oli yllään pinkki pitkä takki sekä vaaleanvihreät housut. Nainen pitää usein myös huppua päässään.

Kaikki tiedot naiset liikkeistä tai hänen tämänhetkisestä olinpaikastaan pyydetään ilmoittamaan yleiseen hätänumeroon 112.

Juttua muokattu: Poliisi tiedotti hieman kello iltakuuden jälkeen, että henkilö on löytynyt. Kadonneen kuva poistettu jutusta.